Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu

image_pdfimage_print

Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn  w Sandomierzu

Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu prowadzone przez Caritas Diecezji Sandomierskiej istnieje od 1999 roku. W ciągu roku w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn przebywa średnio od 12 do 30 bezdomnych mężczyzn najczęściej z terenu Województwa Świętokrzyskiego, a w razie konieczności także z ościennych województw.

Docelowo placówka dysponuje 50 miejscami dla osób bezdomnych, na stałe w Schronisku znajduje się 35 miejsc, w razie konieczności istnieje jednak możliwość dostawienia 15 łóżek. Liczba podopiecznych Schroniska ulega przez cały czas ewaluacji, najwięcej osób przebywa w placówce w okresie jesienno – zimowym.

Warunki lokalowe Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu są zbliżone do domowych. Schronisko dysponuje 9 pokojami cztero – i sześcio – osobowymi, kuchnią, jadalnią, świetlicą, kaplicą, 3 łazienkami, 5 natryskami i 7 toaletami. Wszystkie pomieszczenia zostały dokładnie wyremontowane, posiadają nowoczesne węzły sanitarne i są umeblowane w stopniu podstawowym. Caritas Diecezji Sandomierskiej posiada wykwalifikowaną kadrę, która skutecznie pracuje i pomaga przy prowadzeniu Schroniska.

Dane kontaktowe:

Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu

ul. Trześniowska 13

27-600 Sandomierz

Tel. (+48) 15 644-55-85

Tel. Kom. 607 270 035

Email: schroniskodbm@caritas.pl

Placówka czynna całą dobę.

Powrót
^