Opatowska 10, Sandomierz sandomierz@caritas.pl (+48) 15 644 55 86

Caritas Diecezji Sandomierskiej

Caritas Diecezji Sandomierskiej jest instytucją charytatywną, której misją jest niesienie pomocy w duchu ewangelicznej miłości, dającej nadzieję na godne życie ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Powrót Półkolonie pełne pasji

Śmiech i gwar dzieci to poranne preludium rozpoczętej dziś rano letniej przygody pod hasłem: „Wakacje z pasją” zorganizowanej przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Dzisiejszy poranek dla 31 uczestników wypoczynku w wieku od 6–12 lat był pełen pozytywnych emocji podczas, którego nawiązało się dużo nowych znajomości. Tuż po drugim śniadaniu, na przygotowanych przez instruktorów zajęciach plastycznych mających na celu wspólną integrację, dzieci wykonały plakaty z nazwą swojej grupy, gdzie wraz ze swym opiekunem mogły zaprezentować się pozostałym uczestnikom. Tak więc powstały cztery grupy noszące kreatywne i zaskakujące nazwy: „Szansa na Sukces”, „Pieski”, „Szalone Arbuzy” i „Zakręcone Zwierzaki” a każdą z nich opiekują się: Aleksandra, Karolina, Karolina, Natalia i Damian. Po zakończonej prezentacji była przerwa na owocowy poczęstunek, by nabrać energii do wspólnego spaceru po Starym Mieście…

Tak pokrótce przedstawiał się dziś dzień zapoznawczo–organizacyjny półkolonii rozpoczętej w Caritasie Diecezji Sandomierskiej, lecz jak podkreśla koordynator letnich zajęć Natalia Łukowska – To tylko początek niespodzianek jakie przygotowaliśmy dla naszych podopiecznych w trakcie 10 dniowego wakacyjnego wypoczynku. Przed nami czeka nas jeszcze wiele przygód i wrażeń chociażby na Warsztatach Medialnych, na których dzieci poznają telewizję „od kuchni”. A skoro o niej mowa, to podczas Warsztatów Kulinarnych będziemy uczyć się także dekorować pączki.

Organizator półkolonii zaplanował dość aktywne spędzanie wolnego czasu – Tak, by nuda ani przez moment nie chciała przeszkodzić naszym podopiecznym w ich wypoczynku, zaznaczył dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusław Pitucha – Zależy nam również na tym, aby nasi mali mieszkańcy Sandomierza i okolic pod hasłem: „Cudze chwalicie swego nie znacie” podczas spacerów i pod czujnym okiem swych opiekunów na nowo poznali historię swojego miasta i wraz z przewodnikiem odkryli wszystkie tajemnice z nim związane.

Ponadto oprócz warsztatów integracyjnych, zajęć plastyczno-manualnych zaplanowano liczne konkursy i zabawy, a całość wypoczynku mają dopełnić wycieczki do „Jura Parku” w Bałtowie oraz Osady Kochany czyli Żywego Muzeum Wsi i Rzemiosła Polskiego w Jastkowicach.

Jesteśmy pełni nadziei, że po zakończonym turnusie półkolonii wszyscy jego uczestnicy będą zadowoleni i pełni wrażeń zważywszy po wypowiedzi Julki, która ochoczo stwierdziła – „Chciałam tu być z innymi dziećmi, po tym jak siostra Oliwki, opowiedziała nam jak na takich półkoloniach jest super i jest dużo zabaw z wychowawcami”. Natomiast Max wtórując do wypowiedzi swojej nowej koleżanki powiedział – „Najbardziej podoba mi się to, że mogę bawić się z innymi dziećmi a potem znów wrócić do domu, do moich rodziców”...

Zatem takie wypowiedzi już pierwszego dnia, dają wiarę na dobry humor i udany wypoczynek naszych podopiecznych. A nam organizatorom motywację do jeszcze większych starań, by sprostać wakacyjnemu wyzwaniu.