Opatowska 10, Sandomierz sandomierz@caritas.pl (+48) 15 644 55 86

Caritas Diecezji Sandomierskiej

Caritas Diecezji Sandomierskiej jest instytucją charytatywną, której misją jest niesienie pomocy w duchu ewangelicznej miłości, dającej nadzieję na godne życie ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Powrót Aktywni Seniorzy


 

 

„Bezpieczny Senior w sieci!” to projekt realizowany przez Caritas Diecezji Sandomierskiej w ramach Programu Wieloletniego na Rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 – Edycja 2021, dofinansowanego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Program „Aktywni+” wspiera 125 osób z terenu Diecezji Sandomierskiej z gmin: Sandomierz, Rudnik nad Sanem, Janów Lubelski, Bojanów i Modliborzyce a jego ważnym celem jest edukacja i podnoszenie kompetencji cyfrowej seniorów poprzez udział w:

  • Zajęciach z edukacji cyfrowej - nauka zasad obsługi komputera, umiejętne korzystanie z Internetu, posługiwanie się Social Media np. FB oraz komunikację poprzez Platformy np. TEAMS;
  • Zajęcia edukacyjne z e-bankowości - nauka zasad związanych z finansami, nauka opłat przez Internet, karty płatnicze BLIK, bezpieczne zakupy w sieci itp.
  •  Udział w konferencji prowadzonej przez specjalistów z zakresu zdrowia i możliwości korzystania z nowych technologii teleinformatycznych w obecnym czasie epidemii Covid -19.

Seniorzy w ramach realizowanego zadania mają również możliwość poprawienia kondycji psychofizycznej poprzez:

  • udział w zajęciach sportowo - usprawniających
  • spotkaniach z psychologiem
  • wyjazd relaksacyjno - poznawczy do Krainy Rumianku

Stosując się ściśle do obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych oraz by zapewnić komfort Seniorom w trakcie wspólnych spotkań, wszystkie zajęcia odbywają się w małych 5 osobowych grupach.

 

Kwota realizacji całego zadania 174.950,00 zł

Kwota dofinansowana 156.200,00 zł

Program realizowany  jest od czerwca - grudnia 2021r. 

 

 

 


Galeria zdjęć