Opatowska 10, Sandomierz sandomierz@caritas.pl (+48) 15 644 55 86

Caritas Diecezji Sandomierskiej

Caritas Diecezji Sandomierskiej jest instytucją charytatywną, której misją jest niesienie pomocy w duchu ewangelicznej miłości, dającej nadzieję na godne życie ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Powrót „Gwiazdka dla Potrzebującego”


„Gwiazdka dla Potrzebującego” – podsumowanie

 

Z inicjatywy Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej, Caritas diecezjalna postanowiła wesprzeć dzieci i młodzież z całodobowych placówek opiekuńczych znajdujących się na terenie naszej diecezji. Osoby pragnące dołączyć się do akcji, zostały poproszone o zakup nowych rzeczy takich jak: kołdry, poduszki, koce, pościel, czapki, rękawiczki, skarpetki. Dary te można było złożyć w siedzibie Caritas Diecezji Sandomierskiej w Sandomierzu przy ulicy Opatowskiej 10, w dniach od 16 do 23 grudnia (8 dni).

W dniu 13 stycznia 2021 roku miało miejsce podsumowanie tej inicjatywy i przekazanie zebranych rzeczy sześciu placówkom opiekuńczym wśród, których były:

1. Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej SDP

Dom Pomocy Społecznej w Irenie – 80 kompletów;

2. Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Niepokalanie Poczętej SNMPNP (Siostry Służebniczki Starowiejskie)

Dom Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu – Mokrzyszów – kołdry, poduszki – 20 szt., ręczniki, pościel – 35 szt.;

3. Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego à Paulo SM

Lipowa – Schronisko dla Kobiet – 10 kompletów;

4.         Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo SM

Kurozwęki – Dom Pomocy Społecznej – 50 kompletów;

5. Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi – RM

Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Ostrowcu Świętokrzyskim – 30 kompletów;

6. Zgromadzenie Sióstr od Aniołów Dom Pomocy Społecznej w Jeżowym

Jeżowe – pościele, ręczniki – 30 kompletów.

Poza pościelą, kołdrami, poduszkami, ręcznikami, kocami wszystkie placówki otrzymały środki czystości: proszki do prania, płyny do płukania, kapsułki do zmywania. Przedstawiciele poszczególnych placówek byli ogromnie wdzięczni za tego rodzaju pomoc. Podkreślali, że tego rodzaju rzeczy są ogromnie potrzebne w każdej placówce opiekuńczej i są używane na co dzień. Wszystkim, którzy zaangażowali się w „Gwiazdkę dla Potrzebującego” składamy serdeczne podziękowania.