Wakacje czas zacząć!

9 lipca 2018

image_pdfimage_print

Wakacje czas zacząć!

Na turnusie kolonijnym zorganizowanym przez Caritas Diecezji Sandomierskiej w dniach 27 czerwca – 10 lipca Mszanie Dolnej wypoczywało 25 dzieci i młodzieży z terenu Tarnobrzega, a także 15 uczestników z Rudnika nad Sanem. Turnus ten został dofinansowany przez Prezydenta Miasta Tarnobrzeg.

Podczas wyjazdu uczestnicy kolonii przebywali pod opieką wykwalifikowanej kadry, zapewniającej specjalistyczną opiekę pedagogiczną, medyczną oraz dbającą o warunki mieszkaniowe i  pełne wyżywienie dzieci i młodzieży.

W czasie trwania kolonii uczestnicy spędzali czas w sposób aktywny, poprzez udział w licznych zabawach integrujących, edukacyjnych oraz pozwalających wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Uatrakcyjnieniu wyjazdu służył szereg wycieczek, m.in. do: Zakopanego, Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Rabki Zdroju, Wadowic, podczas których podziwiano piękne krajobrazy, architekturę zabytkową oraz zdobywano wiedzę historyczną kształtującą każde z miejsc. Dodatkowo biorący udział w kolonii mogli poczuć się jak prawdziwi zdobywcy szczytów górskich, dzięki pieszym wędrówkom w następujące miejsca: Mogielica, Wąwóz Homole, Gęsia Szyja, Wiktorówki jak i Krzeptówki.

Poza stroną edukacyjną uczestnicy zażywali prawdziwej rozrywki, m.in. poprzez spływ Dunajcem oraz wyjścia na basen, a także wspólne grillowanie i muzykowanie.     

Kolonie Caritas Diecezji Sandomierskiej to nie tylko czas relaksu, ale przede wszystkim czas dla ducha, bowiem elementem odróżniającym kolonie Caritas Diecezji Sandomierskiej od tradycyjnych kolonii jest strona duchowa, w tym zachowanie zasad chrześcijańskich, pamięć o codziennej modlitwie i Mszy Świętej.

Powrót
^