Wakacyjna Akcja Caritas ruszyła

3 lipca 2019

image_pdfimage_print

Pierwsi goście Caritas już korzystają z wakacji

Ruszyła Wakacyjna Akcja Caritas Diecezji Sandomierskiej. Do Polski, a konkretnie do naszego Ośrodka w Bojanowie przyjechała już ponad 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Żółkwi na Ukrainie. To wychowankowie Sobotniej Szkoły Języka Polskiego przy klasztorze sióstr dominikanek. Dla nich wyjazd to forma nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce języka polskiego, kultury polskiej i religii. Współpraca sandomierskiej Caritas z Dominikankami z Żółkwi trwa od lat.

Dla uczestników wypoczynku przygotowano specjalną ofertę: dzieci i młodzież mają zapewnioną opiekę wychowawców, opiekę medyczną oraz duszpasterską. Z Ośrodka w Bojanowie młodzi wyjeżdżają na wycieczki, m.in. do Krakowa, Zakopanego, na spływ kajakowy po rzece Wieprz, do wrotkarni w Mielcu, na basen w Stalowej Woli. Ich przewodnikami po okolicy są wolontariusze, którzy angażują się, nawiązując nowe przyjaźnie.

W poniedziałek, 8 lipca w Bieszczady wyrusza grupa podopiecznych ze świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci w Tarnobrzegu.

W drugiej połowie lipca spodziewamy się gości z Zaporoża na Ukrainie. Nowością w wakacyjnej ofercie Caritas Diecezji Sandomierskiej są dwie kolonie dla dzieci z rodzin dotkniętych przestępstwem. Ich rekrutacja odbywa się dzięki współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości w ramach projektu „Razem bezpieczniej”.

Wszystkim, którzy zaufali Caritas Diecezji Sandomierskiej i będą wypoczywać razem z nami gwarantujemy dobrze spędzony czas!

Powrót
^