Powrót Kartki od wolontariuszy dla osób chorych i cierpiących w Diecezji Sandomierskiej

W związku z przypadającym w tę sobotę XXXI Światowym Dniem Chorego poprosiliśmy wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas oraz Klubów Wolontariackich o przygotowanie kartek z pozdrowieniami dla osób chorych z terenu Diecezji Sandomierskiej.

Kartki te były wyjątkowe gdyż zawierały osobisty list dziecka skierowany do osoby chorej lub cierpiącej. Oprócz słów wsparcia dzieci chętnie napisały kilka słów o sobie, swoich marzeniach i celach życiowych.

Dzięki czemu dzieci mogły rozwinąć w sobie poczucie empatii, braku obojętności na ludzki los. Poznały też sposoby wsparcia osób w potrzebie, chorych, często wykluczonych społecznie i ekonomicznie.

Dla osób, które otrzymały kartki był to miły gest, swego rodzaju urozmaicenie czasu oraz poczucie, że jest ktoś – gdzieś daleko, kto o nim pomyślał i specjalnie zrobił dedykowaną kartkę.

Nasza akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Wolontariusze przygotowali ponad 1200 kartek, które trafiły do domów opieki społecznej, hospicjów, zakładów opiekuńczo leczniczych z terenu naszej diecezji, Szpitala Specjalistycznego im. Ducha Świętego w Sandomierzu oraz oddziału onkologii Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

W akcji wzięło udział 45 szkół.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, ich opiekunom oraz rodzicom za wsparcie naszych działań, bez Was nie zdołalibyśmy

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wykonywania oraz dostarczenia kartek.