Opatowska 10, Sandomierz sandomierz@caritas.pl (+48) 15 644 55 86

Caritas Diecezji Sandomierskiej

Caritas Diecezji Sandomierskiej jest instytucją charytatywną, której misją jest niesienie pomocy w duchu ewangelicznej miłości, dającej nadzieję na godne życie ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Placówki Kolonijne


Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny w Nasicznem

Opublikowano: 2019-10-09 12:29:41

Ośrodek w Nasicznem przeznaczony jest na letni ośrodek wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży. W budynku znajdują się: nowoczesne zaplecze kuchenne, kaplica oraz sala konferencyjna. Budynek będzie mógł pomieścić ponad 60 osób. Tereny wokół budynku będą zagospodarowane na pole namiotowe, boiska rekreacyjne i place zabaw. 

Dane kontaktowe:

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny w Nasicznem

Nasiczne 67 A
38-713 Nasiczne
Tel. (+48) 13 464 59 31Ośrodek Formacyjno-Wypoczynkowy ARKA w Mszanie Dolnej

Opublikowano: 2019-10-09 10:11:56

Caritas Diecezji Sandomierskiej co roku organizuje w Ośrodku kolonie dla dzieci i młodzieży z rodzin o niskich dochodach z terenu Diecezji Sandomierskiej oraz dla dzieci z rodzin polonijnych z Białorusi, Litwy i Ukrainy.

Przez cały czas trwania kolonii dzieci pozostają pod opieką wykwalifikowanej kadry, mają zapewnioną opiekę medyczną, pedagogiczną oraz bardzo dobre warunki mieszkaniowe i pełne wyżywienie. 

Dane kontaktowe:

Ośrodek Formacyjno – Wypoczynkowy ARKA w Mszanie Dolnej
ul. Leśna 73
34-730 Mszana Dolna
Tel. (+48) 18 331 02 60 Ośrodek Rehabilitacyjno-Adaptacyjny w Bojanowie

Opublikowano: 2019-10-09 10:09:06

Ośrodek Rehabilitacyjno-Adaptacyjny w Bojanowie

Nowy ośrodek Caritas w Bojanowie ˗ otwarty 12 kwietnia 2015 r. ˗ ma służyć chorym i cierpiącym, którzy chcą odzyskać pełną sprawność fizyczną. Bojanowski ośrodek jest jednym z największych tego typu w regionie. Dysponuje 60 miejscami w dziesięciu nowych, całorocznych domkach w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W nowoczesnej stołówce smacznie i zdrowo pożywi się 120 osób. W Ośrodku znajduje się sala multimedialna na konferencje, sympozja, szkolenia dla 150 osób.

Z ośrodka mogą korzystać również osoby bezdomne i bezrobotne chcące zdobyć zawód. Cały kompleks znajduje się w sosnowym lesie, który sprzyja wyciszeniu, odpoczynkowi medytacji. Bliskość rzeki Łęg pozwala na wędkowanie i kąpiele. Organizowane są spływy kajakowe. Obiekt jest ogrodzony i oddalony od szosy. Okolica czysta ekologicznie i spokojna. Ośrodek posiada walory wypoczynkowe i zdrowotne. 

W Ośrodku Caritas w Bojanowie organizowane są:

  • turnusy rehabilitacyjne dla osób po wypadkach
  • turnusy kolonijne dla dzieci z polskich rodzin na Wschodzie
  • warsztaty: kulinarne, cukiernicze, pomocy kuchennej, obróbki warzyw i owoców
  • spotkania rodzinne, konsolacje
  • konferencje, sympozja, seminaria
  • grzybobranie, pieczenie ziemniaka, grill, wędkowanie
  • bazy rajdowe

Zapraszamy grupy zorganizowane, jak również turystów indywidualnych chcących odpocząć od zgiełku miasta.

Z przyjemnością informujemy, że nasz Ośrodek Rehabilitacyjno-Adaptacyjny w Bojanowie zdobył rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji obiektu pod kątem kryteriów dedykowanychrowerzystom. W bojanowskim Ośrodku Caritas można posilić się, zamówić nocleg, skorzystaćz bezpiecznego, nieodpłatnego parkingu, zostawić bagaż. Dla rowerzystów przygotowano zestawpodstawowych narzędzi do reperacji sprzętu. Obsługa zainteresowanych odbywa się również w języku angielskim. Zapraszamy do skorzystania z oferty Ośrodka Caritas w Bojanowie i odwiedzenia szlaków rowerowych.

 

Dane kontaktowe:

Ośrodek Rehabilitacyjno-Adaptacyjny Caritas Diecezji Sandomierskiej
ul. Tarnobrzeska 27
37-433 Bojanów

Kierownik, tel.  (+48) 691 777 775; 
tel. (+48) 15 870 86 65 (poniedziałek-piątek w godz. 8-16)

E-mail: bojanow@caritas.pl