Opatowska 10, Sandomierz sandomierz@caritas.pl (+48) 15 644 55 86

Caritas Diecezji Sandomierskiej

Caritas Diecezji Sandomierskiej jest instytucją charytatywną, której misją jest niesienie pomocy w duchu ewangelicznej miłości, dającej nadzieję na godne życie ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji.

"SAMODZIELNOŚĆ DROGĄ DO SUKCESU" - Grudzień


Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami

Opublikowano: 2021-03-12 15:23:16

Caritas Diecezji Sandomierskiej mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno kadry jak i beneficjentów projektu „Samodzielność drogą do sukcesu” – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych dzięki otrzymanemu grantowi „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami” z PFRON w grudniu 2020r.  zakupił:

  • 1 komplet zespołu przepływowej dezynfekcji powietrza UVC TYP:ZPDP-125/135 + stojak TRI-POD – 1 kpl.
  • 3 komplety zespołu przepływowej dezynfekcji powietrza UVC TYP:ZPDP-125/175 + stojak TRI-POD.
  • 3 komplety zespołu dezynfekcji powietrza UVC TYP:ZPDP-150/355 + stojak TRI-POD – 3 kpl.
  • 1 komplet zespołu przepływowej dezynfekcji powietrza UVC TYP:ZPDP-160/660 + zestaw montażowy do ściany – 1 kpl.
  • 3 komplety wolnostojących kolumn do dezynfekcji rąk,
  • płyny i żele do dezynfekcji, maseczki i przyłbice.

Działanie Zespołu Dezynfekcji Powietrza z lampami UVC minimalizuje ryzyko zakażeń jest całkowicie bezpieczne i przeznaczone do pracy w obecności ludzi. Można je umieścić w salach lekcyjnych, przedszkolach, biurach, poczekalniach, gabinetach lekarskich i stomatologicznych oraz wszystkich pomieszczeniach, gdzie chcemy zadbać o minimalizacje transmisji wirusów i bakterii.
Zespoły Dezynfekcji Powietrza wyposażone są w tłumiki hałasu oraz opcjonalnie w filtr powietrza EU-4. Urządzenia te mogą być montowane zarówno na stałe do ściany lub na stojaku.
Zapewniają one minimalizację ekspozycji na wirusy i bakterie do wytycznych zgodnych z WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) tzn. 4 wymiany powietrza na godzinę (czas ekspozycji na wirusa SARS-CoV-2 max. 15 min.).



Grudniowe wydarzenia w projekcie „Samodzielność drogą do sukcesu”

Opublikowano: 2020-12-31 10:53:07

Grudniowe wydarzenia w projekcie „Samodzielność drogą do sukcesu”

Grudzień w projekcie „Samodzielność drogą do sukcesu” to czas przyjemnych skojarzeń, uczuć i działań. Korzystając z otaczającej nas atmosfery świąt wzmacniamy w nas pozytywne myślenie i emocje. Oczywiście spotkania odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi sanepidu. Dla podniesienia bezpieczeństwa zdrowotnego i komfortu psychicznego naszych uczestników i ich rodzin zamówiliśmy specjalistyczne lampy dezynfekcyjne uv, które neutralizują wirusy w otoczeniu.

Tematyka wszystkich zajęć związana jest z okresem świątecznym, przypominamy sobie tradycję świąt Bożego Narodzenia, zwyczaje, obrzędy zakorzenione w naszej kulturze i regionie. Na zajęciach z rękodzieła artystycznego wykonujemy ozdoby choinkowe, ścienne, stroiki, kartki świąteczne, szopki na zajęciach stolarskich powstają elementy drewniane do szopki, ramy do ozdób z bombkami, choinki i bombki drewniane itp. Zajęcia kulinarne skupiają się na potrawach – zapachach i smakach świątecznych np. ryba po grecku, barszcz grzybowy, pierogi z kapustą i grzybami, uszka i barszcz czerwony, krokiety oraz nowoczesnymi trendami wprowadzanymi do naszej tradycyjnej kuchni np. ryba po japońsku. Psychologowie starają się minimalizować stres, pobudzają uczestników do kreatywnych rozwiązań, doceniania małych przyjemności oraz realizują tematykę bieżących spraw, potrzeb i problemów naszych podopiecznych. Ważnym elementem jest też przygotowywanie drobnych podarunków świątecznych dla uczestników projektu i ich rodzin, by wraz z upominkiem przekazać im życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz nadziei na lepsze jutro.