Powrót Wyjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

Projekt Stowarzyszenia ,,Dobrze, że jesteś ‘’ pod hasłem „Dobrze, że jesteś czysto, zdrowo i wesoło’’

W dniu 29.10.2021 roku trzydziestoosobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami wyjechała nad Jezioro Tarnobrzeskie w ramach realizowanego projektu przez Stowarzyszenie ,,Dobrze, że jesteś ‘’ pod hasłem „Dobrze, że jesteś czysto, zdrowo i wesoło’’. Uczestnicy poznawali tajniki udzielania pierwszej pomocy, płynęli żaglówką. Organizacja wycieczki nad Jezioro Tarnobrzeskie miała też na celu poznanie zagospodarowania terenów górniczych jako przykład działań ekologicznych. Spotkanie w plenerze - pieczenie kiełbasek służyło integracji uczestników. Pobyt nad jeziorem obfitował w wiele atrakcji takich jak: udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, poznanie zasad bezpiecznego zachowania się nad zbiornikami wodnymi, zakładanie kamizelek, koła ratunkowego, rejs żaglówką. Część z uczniów nabywała umiejętność sterowania żaglami co dostarczyło niezapomnianych wrażeń, przeżyć i emocji. Jak zwykle podczas imprez na świeżym powietrzu naszym uczniom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i nieustająca radość.