Powrót Wyjazd do Bojanowa

Projekt "Stworzeni do godnego życia"

W dniach 19-21 listopad uczestnicy projektu "Stworzeni do godnego życia" wybrali się do Bojanowa. Była to doskonała okazja do realizacji głównych celów projektu: mieszkanie treningowe, zajęcia kulinarne, trening umiejętności społecznych, zajęcia artystyczne, a nawet zajęcia realizowane metodą harcerską.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zakwaterowania w domkach. Wieczorem wszyscy spotkali się na Świecowisku. Sobota była dla nas intensywnym dniem. Rozpoczęliśmy ją od przygotowania śniadania, następnie odbyły się zajęcia tematyczne. Po południu na uczestników czekała niespodzianka - wyjazd do kina Helios w Stalowej Woli. Po długim dniu uczestnicy samodzielnie przygotowali kolację. Wieczorem Ks. Marek odprawił Mszę Św.

Ostatnim punktem sobotniego dnia była dyskoteka oraz pokaz - taniec ognia.

Niedzielę również rozpoczęliśmy od wspólnego przygotowania śniadania, na stole królowała jajecznica. Był też czas na zajęcia, spacer oraz pakowanie walizek.

Podczas wyjazdu uczniowie samodzielnie przygotowywali śniadania i kolacje, dbali o porządek w kuchni i w swoich pokojach, doskonali umiejętność samoobsługowe. Trening umiejętności społecznych był realizowany podczas zajęć, a zdobyte umiejętności można było wykorzystać podczas wizyty w kinie. Uczestnicy rozwijali umiejętności artystyczne, a także mieli okazję zagłębić się w wartości prezentowane przez harcerzy.

Niestety na koniec wyjazdu na twarzach pojawił się smutek, a czasem i łzy, że to już koniec naszego wyjazdu. Na szczęście pozostały piękne wspomnienia oraz zdjęcia, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.