Powrót "Służba Bogu, Ojczyźnie i Bliźniemu"

W minioną sobotę (05 marca br.) harcerze i zuchy Szczepu Harcerskiego "Szkwał" z pomocą Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowskiej Woli przekazali dary złożone do "Wielkopostnego Kosza Dobroci" wychowankom Domu Dziecka z Pionierska koło Mariupola w Ukrainie, którzy przebywają w jednym z ośrodków Caritas Diecezji Sandomierskiej.

W trakcie różnorakich zabaw integracyjnych i tanecznych pląsów pomiędzy skautami i ich ukraińskimi rówieśnikami szybko zniknęły wszelkie bariery językowe. Następnie instruktorzy i przedstawiciele szczepu przeprowadzili zbiórkę harcerską, zapoznając podopiecznych przebywających w ośrodku z obrzędami skautingu. Tuż po rozpoczęciu „świeczkowiska” oraz wspólnych śpiewach wszyscy zgromadzeni podzielili się na mniejsze grupy wiekowe uczestnicząc w zbiórkach zuchów, harcerzy oraz harcerzy starszych.

Sobotnie odwiedziny zakończyły się "Bratnim słowem" i zapaloną iskierką przyjaźni Polsko-Ukraińskiej pośród dzieci i młodzieży.