Opatowska 10, Sandomierz sandomierz@caritas.pl (+48) 15 644 55 86

Caritas Diecezji Sandomierskiej

Caritas Diecezji Sandomierskiej jest instytucją charytatywną, której misją jest niesienie pomocy w duchu ewangelicznej miłości, dającej nadzieję na godne życie ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Powrót Paczka dla Ukrainy


Caritas Diecezji Sandomierskiej organizuje na terenie diecezji akcję Paczka dla Ukrainy. Polega ona na pomocy rodziny z Polski rodzinie na Ukrainie. Pakunek nie może przekraczać 18kg i musi zawierać wszystkie produkty z listy- jest to swego rodzaju ,,paczka przetrwania”z najważniejszymi artykułami, niezbędnymi w każdym domu.

Paczkę można przygotować również w kilka rodzin. Ważne tylko aby lista produktów się zgadzała. Każdy gest, każda cegiełka ma znaczenie, w sytuacji kiedy ludzie nie mają dostępu do żywności, wody czy też podstawowych lekarstw.

Pudła wraz z listą zakupów zostaną niebawem rozdzielone między chetne Parafie oraz Szkolne Koła Caritas na terenie Diecezji Sandomierskiej. 

Aby docenić zaangażowanie Szkół oraz ich Wolontariuszy Caritas Diecezji Sandomierskiej ogłosił Konkurs z możliwością wygrania bonu na rzecz szkoły. Chętne SKC zapraszamy do udziału - do 29 kwietnia 2022 roku jest czas na zgłoszenia. 

Więcej danych dotyczących akcji  TUTAJ


Galeria zdjęć