PIĘKNO TKWI W KAŻDYM Z NAS – to myśl przewodnia, która stała się inspiracją do powstania pięknego wydarzenia - pokazu mody, którego modelkami i modelami byli uczestnicy projektu Rehabilitacja 25 + oraz kadra terapeutów.

15 czerwca był dniem niezwykłej przemiany wewnętrznej osób niepełnosprawnych, gdzie świat mody stworzył możliwość wyrażania siebie, swojej osobowości, piękna i wdzięku. Pokaz rozpoczął się przepięknym układem tanecznym „Walc wiedeński- niebieskie motyle” do choreografii p. Joanny Bieleckiej i był prezentacją kreacji wieczorowych, które charakteryzują taneczną pasję naszych beneficjentów jak i ich opiekunów.

Zostały również przedstawione ponad siedemdziesiąt zachwycających kreacji, odzwierciedlających piękno i indywidualny charakter każdego modela – modelki. Niezwykle barwnym widowiskiem był pokaz mody z udziałem terapeutów, dla których inspiracją były lata 80, gdzie królowały różne subkultury.

BO WSZYSTKO CO ROBIMY TO ROBIMY RAZEM - za realizację przedsięwzięcia byli odpowiedzialni wszyscy uczestnicy i terapeuci począwszy od stworzenia kreacji, stylizacji fryzur i makijażu , poprzez dobór choreografii, muzyki, pięknych dekoracji oraz oprawy technicznej. Modelki i modele oddali się w ręce stylistki - Pani Małgorzaty Jackowskiej, a także trenowali sztukę poruszania się na wybiegu i choreografii pod kierunkiem Pani Joanny Bieleckiej. Nasi bohaterowie prezentowali fryzury oraz przepiękne makijaże wyczarowane przez Panią Sylwię Piwowar, Panią Agatę Chorzępa, Panią Karolinę Sobowiec oraz Panią Katarzynę Matuszak.

Widowisko artystyczne łączyło w sobie modę, muzykę i taniec, ale również bardzo istotny przekaz społeczny, że piękno naprawdę tkwi w każdym z nas i trzeba je tylko z niego wydobyć. Nasze modelki i modele pięknie, z elegancją, wdziękiem i pasją prezentowali swoje stroje, pokonując niejednokrotnie tremę i własne słabości. Swoimi wystąpieniami potwierdzili, że każdy może rozwinąć skrzydła, realizować swoje marzenia, życiowe plany, talenty, nabyć pewności siebie i otwartości. Dzięki takim formom aktywności przełamujemy stereotypy w postrzeganiu osób niepełnosprawnych, które są uzdolnione, wiele potrafią, dlatego mogą podejmować się pełnienia różnych ról tak samo jak ich rówieśnicy. Tego typu inicjatywa jest również przykładem prawa osób niepełnosprawnych do pełnego udziału w życiu kulturalnym oraz pokazuje, iż niepełnosprawność i dobry styl nie wykluczają się wzajemnie. Powyższe słowa Pani Marii Butkowskiej – koordynator projektu Rehabilitacja 25+ dowodzą, że NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ NIE MUSI OGRANICZAĆ.

Podczas uroczystości swoja obecnością zaszczycili nas przedstawiciel PCPR w Sandomierzu p. Ziomek , Kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej p. Magdalena Król – Juda. Bardzo się cieszymy z obecności rodziców naszych beneficjentów .

Bardzo dziękujemy za przybycie.

Pragniemy serdecznie pogratulować naszym podopiecznym odniesionego sukcesu scenicznego oraz podziękować za barwne widowisko i prawdziwą radość życia. Gratulujemy także Rodzicom, ich wspaniałych i utalentowanych dzieci.

Składamy również podziękowania realizatorom dzisiejszego przedsięwzięcia za włożony wysiłek, autentyczną życzliwość i otwartość w stosunku do naszych wychowanków, a przede wszystkim za dostarczenie radości, poczucia ważności i uznania.

Serdecznie zapraszamy na fotorelację z pięknego widowiska.