Opatowska 10, Sandomierz sandomierz@caritas.pl (+48) 15 644 55 86

Caritas Diecezji Sandomierskiej

Caritas Diecezji Sandomierskiej jest instytucją charytatywną, której misją jest niesienie pomocy w duchu ewangelicznej miłości, dającej nadzieję na godne życie ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Powrót Dzień Pracownika Socjalnego – 21 listopad


W dniu dzisiejszym chcielibyśmy wskazać na bardzo ważne ogniwo w funkcjonowaniu Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem. To codzienna mozolna, niejednokrotnie pełna wyzwań praca ogólnie przyjętych biur. Codzienny wysiłek Pracowników Socjalnych, ciągłe telefony, maile, praca z dokumentami, kontakty z opiekunami, uczestnikami, przygotowywanie i odbieranie pism. Nieoceniona jest również praca Kierownika placówek, który mimo bardzo rozlicznych obowiązków, codziennej troski o finanse, o funkcjonowanie merytoryczne i formalne placówek przede wszystkim dba o codzienny byt, bezpieczeństwo, komfort pracy i funkcjonowanie podopiecznych jak również pracowników.

Jest to tym bardziej szczególny dzień, że Pani Edyta Sudoł – pracownik socjalny ŚDS w Rudniku nad Sanem w dniu dzisiejszym przez osobę ks. Tomasza Szostka odebrała List Gratulacyjny Wojewody Podkarpackiego za całokształt działalności w obszarze zabezpieczenia społecznego. Gratulujemy !

Życzenia z okazji okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Naszym pracownikom socjalnym życzymy
wszelkiej pomyślności oraz tego, by każdy dzień tej trudnej
i odpowiedzialnej pracy przyniósł poczucie zadowolenia
i motywację do podejmowania i osiągania wytyczonych celów.
Niech ta praca daje Wam jak najwięcej satysfakcji,
ludzkiej wdzięczności, przyjaźni i życzliwości.


Galeria zdjęć