Powrót I INTEGRACYJNE MISTRZOSTWA EUROPY w Boccia

W dniach 9-11 grudnia w Warszawie nasi uczniowie Marek, Adam i Gracjan wraz z p. Piotrem uczestniczyli w I INTEGRACYJNYCH MISTRZOSTWACH EUROPY w Boccia. Organizatorem wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy. W Mistrzostwach wzięły udział drużyny i zawodnicy ze Słowacji, Ukrainy, Grecji i Polski. W sumie ok. 60 zawodników ze swoimi opiekunami i rodzicami. Dla naszej ekipy sportowe wydarzenie było nie tylko doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, nauki elementów techniki i taktyki gry, obowiązujących reguł i przepisów gry w boccia, to również trening umiejętności społecznych w zróżnicowanym językowo i kulturowo środowisku, z możliwością grupowego przebywania w nowym otoczeniu w stolicy naszego kraju w Warszawie. Pełni w/w doświadczeń, z satysfakcją i w doskonałych humorach wróciliśmy do domów i szkoły. Dziękujemy Dyrekcji Ośrodka i Caritas Diecezji Sandomierskiej za umożliwienie naszej drużynie udziału w tych zawodach.