Powrót Świętokrzyski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Niepokonani” działający przy Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjnym „Radość Życia” w Sandomierzu 14 czerwca 2023r. zorganizował Świętokrzyski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych.
W zawodach, które odbywały się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu brało udział 150 niepełnosprawnych zawodników i 45 trenerów z całego województwa świętokrzyskiego: z Kielc, Jędrzejowa, Skarżyska – Kamiennej, Ostrowca Świętokrzyskiego, Końskich, Gnojna, Niemienic, Sobowa oraz gospodarze czyli Klub Niepokonani Sandomierz.
Całoroczny patronat honorowy nad regionalnymi zawodami Olimpiad Specjalnych w województwie świętokrzyskim objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Pan Andrzej Bętkowski. Świętokrzyski Mityng Lekkoatletyczny honorowym patronatem objął również Burmistrz Miasta Sandomierza, Pan Marcin Marzec oraz Starosta Powiatu sandomierskiego, Pan Marcin Piwnik
Uroczystą ceremonię otwarcia rozpoczęliśmy od przemarszu wszystkich klubów przybyłych na zawody. Następnie głos zabrali przybyli goście: Pan Marcin Marzec burmistrz miasta Sandomierza, Pan Paweł Niedźwiedź wicestarosta powiatu sandomierskiego, Pani Maria Butkowska wicedyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego „Radość Życia” oraz Pan Jacek Matera prezes Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska - Świętokrzyskie. Swoją obecnością zaszczycił nas również gospodarz obiektu, Dyrektor MOSiR, Pan Paweł Wierzbicki.
Zawodnicy Kuba Mazurek i Jakub Dziama wraz z trenerką Katarzyną Matuszak przy dźwiękach hymnu zaprezentowali flagę Olimpiad Specjalnych, natomiast Sebastian Nawrot wypowiedział słowa przysięgi „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.
Ceremonię otwarcia uświetnił występ formacji tanecznej składającej się z uczniów i nauczycieli Ośrodka „Radość Życia”.
Podczas sportowych zmagań zawodnicy uczestniczyli w takich konkurencjach lekkoatletycznych, jak: wyścig na wózkach 25 m, biegi na 50m, 100m, 200m, 400m, 3000m, sztafeta 4x100m, skok w dal, skok w dal z miejsca, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz rzut piłeczką.
Zawody dzielnie wspierali wolontariusze – uczniowie Ośrodka „Radość Życia”, uczestnicy projektu Rehabilitacja 25 plus, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego z Sandomierza, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu, uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. ks. Jana Twardowskiego w Sokolnikach i Szkoły Podstawowej nr 8 im. Stanisława Piętaka w Tarnobrzegu.
Nad bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwał Rybnicki Sztab Ratownictwa.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA OBECNOŚĆ I WSPARCIE!!!