Powrót Zakończenie projektu ASOS 2019

Spotkanie Bożonarodzeniowe „Hej kolęda, kolęda...”

W dniu 13 grudnia 2019 roku w Ośrodku Rehabilitacyjno-Adaptacyjnym w Bojanowie odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe pod nazwą „Hej kolęda, kolęda...” w ramach zadania „Być razem – to największy skarb” w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS 2019 dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w którym brało udział ponad 200 Seniorów z terenu Diecezji Sandomierskiej, młodzież oraz wolontariusze. Wśród zaproszonych gości znaleźli się min.: Dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej – Ks. Bogusław Pitucha, Wójt Gminy Bojanów – Pan Stanisław Serafin, Dyrektor GOPS – Pani Maria Stanisławek-Błądek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przyszowie – Pani Anna Bednarczyk, Kierownik Domu Opieki Dziennej w Maziani – Pani Aneta Dul. Pierwszą część spotkania poprowadziła Pani Anna Świeca – koordynator zadania, która w przedstawionej prezentacji podsumowała trwający od czerwca 2019 roku projekt międzypokoleniowy. Po prezentacji przyszedł czas na podziękowania i życzenia. Kolejnym punktem spotkania były „ Jasełka” w wykonaniu dzieci ze szkoły w Przyszowie. Piękne stroje, dziecięca radość, wspaniała choreografia sprawiły, że wszyscy uczestnicy spotkania  poczuli  magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dopełnieniem tych pięknych chwil był występ chóru „Bel Canto” prowadzonego przez Pana Macieja Praiznera, który w oryginalnym wykonaniu zaśpiewał kolędy te znane i te bardziej nowoczesne. Nie zbrakło także wystawy prac, które powstały podczas zajęć z rękodzieła. Po części artystycznej wszyscy udali się do drugiej sali, gdzie czekał już pyszny obiad. Aby wprowadzić atmosferę zbliżających się Świąt, na stole nie zabrakło, kapusty z grzybami, karpia, pierogów z kapustą, barszczu czerwonego a także strucli z makiem. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe kalendarze, do których wykorzystano zdjęcia z sesji prowadzonej w ramach zajęć fotograficznych. Seniorzy na zakończenie podziękowali wszystkim prowadzącym projekt śpiewając „Sto Lat” oraz „Życzymy, życzymy”.