Powrót Obchody Dnia Chorego w Diecezji Sandomierskiej

W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes  –  11 lutego 2020 roku – w całej diecezji modlono się w intencji chorych i cierpiących. Centralne uroczystości Diecezjalnego Dnia Chorych odbyły się w Kościele Seminaryjnym pw. Św. Michała Archanioła w Sandomierzu z racji obchodzonego jubileuszu 200-lecia Wyższego Seminarium Duchownego. W tym roku obchodom Światowego Dnia Chorego towarzyszyły słowa „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt. 11, 28). Diecezjalne spotkanie chorych rozpoczęła Msza Święta sprawowana o godzinie 10.00,  której przewodniczył Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Wraz z nim Eucharystię koncelebrował Ksiądz Biskup pomocniczy senior Edward Frankowski, kapelani szpitali, przełożeni seminarium oraz kapłani przybyli wraz z wiernymi z diecezji. We wspólnej modlitwie uczestniczyli: Marcin Marzec, Burmistrz Sandomierza, Marek Kos, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu oraz liczni chorzy, cierpiący i ludzie w podeszłym wieku. Wraz z chorymi we Mszy św. uczestniczyli także ich opiekunowie, lekarze, pracownicy Służby Zdrowia oraz podopieczni i pracownicy placówek opiekuńczych Caritas Diecezji Sandomierskiej. Przybyłe na Mszę św. osoby chore i w podeszłym wieku mogły przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Na zakończenie Eucharystii odmówiono wspólnie modlitwy, aby zyskać łaskę odpustu zupełnego związanego z obchodami jubileuszu seminarium. Druga część Diecezjalnego Dnia Chorych odbyła się w Katolickim Domu Kultury, gdzie z koncertem wystąpiła Halina Frąckowiak.