Opatowska 10, Sandomierz sandomierz@caritas.pl (+48) 15 644 55 86

Caritas Diecezji Sandomierskiej

Caritas Diecezji Sandomierskiej jest instytucją charytatywną, której misją jest niesienie pomocy w duchu ewangelicznej miłości, dającej nadzieję na godne życie ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Powrót Stop wykluczeniu społecznemu!


Nazwa zadania publicznego:

„Stop wykluczeniu społecznemu!”

Źródło dofinansowania :

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

Placówka Caritas, która otrzymała dofinansowanie:

Schronisko dla Bezdomnych Kobiet

ul. Rzeszowska 35

37 – 420 Rudnik nad Sanem

Kwota dofinansowania (w zł):

36 000,00 zł

Opis zadania publicznego:

Projekt „STOP WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU! – ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego” podniósł kompetencje osób z grup zagrożonych wykluczeniem, bądź znajdujących się na granicy życia społecznego. Oddziaływania skierowane były do osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji socjalno-bytowej. To grupa osób, które z jakiś powodów, nierzadko z własnej winy bądź z uwarunkowań społecznych odcięły się lub je  zaczęto izolować  od dostępu do zaspokajania podstawowych potrzeb społecznych. To ci, którzy nie mogli, nie chcieli lub nie potrafili zaspokajać wszystkich swoich potrzeb w taki sposób, aby odczuwać z tego satysfakcje, aby się rozwijać w strukturach społecznych i życiu osobistym. To ci wyjęci poza nawias tego co jest i tego co powinno być dobrem danym dla wszystkich. To spojrzenie na człowieka, który chce i nie potrafi żyć w sposób godny i wolny aby chcieć bardziej być niż tylko mieć!

Prace  podejmowane były w następujących sposób:

A: dla kobiet i ich małoletnich dzieci korzystających ze wsparcia całodobowego. Praca bezpośrednio z nimi poprzez realizacje działań na rzecz poprawy jakości ich życia.

B: w części drugiej widzieliśmy potrzebę wyjścia w szersze układy społeczne – kontakt z rodziną w środowisku lokalnym – rodziną uwikłaną w przemoc, w różnego typu uzależnienia, niezaradność życiową..

C: spotkania edukacyjne  z kobietami osadzonymi w Areszcie śledczym w Nisku. w ramach spotkań była prowadzona psychoedukacja z zakresu wychodzenia z sytuacji trudnych.

Termin realizacji projektu:

16.06. 2014 r.  – 30.11.2014 r.