Terapia artystyczna | Etap I

Numer wsparcia 8

Terapia zajęciowa artystyczna

Nadrzędnym celem realizowanym podczas terapii artystycznej będzie przygotowanie BO do jak najbardziej samodzielnego, świadomego i aktywnego życia w społeczeństwie. W związku z powyższym będą realizowali pomysły na wykonanie przedmiotów ozdobnych, które będą mogły wykorzystać w codziennych sytuacjach. Poznają techniki rzeźbiarskie, wykonywania i wypalania form przestrzennych i płaskich z gliny oraz innych mas plastycznych. Ponadto zajęcia przyczynią się nie tylko do rozwoju zdolności manualnych, plastyczno- technicznych, do nauki projektowania ale przede wszystkim do kształtowania komunikacji z innymi osobami i pracy w zespole.

Terapia będzie prowadzona dla wszystkich beneficjentów z podziałem na 3 grupy po 5 osób - 20 sesji na każdą grupę po 5 godz. dziennie. Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczestnicy poznają techniki rzeźbiarskie, nabędą umiejętności projektowania, wykonywania i wypalania form przestrzennych i płaskich z gliny oraz innych mas plastycznych. Zajmą się również układaniem kompozycji kwiatowych, malowaniem na szkle, sklejce. Tematyka podejmowanych działań będzie obejmować również: projektowanie ekspozycji kwiatowych, zasady tworzenia kompozycji we florystyce, materiałoznawstwo i roślinoznawstwo, tworzenie bukietów okazjonalnych oraz okolicznościowych, dekoracje w naczyniu oraz nauka tworzenia kompozycji kwiatowych w celu dekoracji stołów. Zajęcia skierowane będą do wszystkich osób mających zdolności manualne oraz zmysł estetyczny, chcących zdobyć umiejętności tworzenia kompozycji kwiatowych i aranżacji florystycznych. Beneficjenci zdobędą umiejętności planowania i realizacji kompozycji, bukietów , dekoracji , aranżacji wnętrz. Poznają zasady doboru materiału florystycznego, narzędzi i techniki. Uczestnicy zajęć z rękodzieła artystycznego będą realizować pomysły na wykonanie przedmiotów ozdobnych, które będą mogły zostać wykorzystane w przyszłości. Będzie to dla nich okazja do ćwiczenia zdolności manualnych, do rozwijania zdolności plastycznych, do nauki projektowania, komunikacji z innymi osobami i pracy w zespole.

Terapia artystyczna #5

Opublikowano: 2022-01-29 13:26:34