W ramach choreoterapii prowadzone są  warsztaty taneczno-ruchowe. Zajęcia te mają na celu wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez taniec i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu. Taniec, ruch, muzyka, zabawy taneczno-ruchowe w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną ułatwiają osiągnięcie wielu celów zarówno terapeutycznych jak i edukacyjnych, wychowawczych. Różnorodność form tanecznych umożliwia wprowadzenie tańca do wszystkich grup wiekowych i sprawnościowych.

Poprzez taniec, uczestnicy Rehabilitacji 25 Plus rozwijają swoje indywidualne zdolności taneczne i muzyczne, koordynację ruchową, uczą się podstawowych kroków lub dłuższych choreografii. Celem warsztatów tanecznych jest wyrabianie poczucia rytmu, kształtowanie sprawności ruchowej, nabywanie umiejętności wykonywania podstawowych kroków i figur w układach tanecznych.  Podczas  zajęć wplatane są  również elementy choreoterapii, fitnessu . W grudniu uczestnicy Rehabilitacji 25 Plus mieli możliwość wyjazdu  do Kieleckiego Teatru Tańca na spektakl.

Taniec oraz zabawy ruchowe przy muzyce rozwijają u uczniów wrażliwość estetyczną, zwiększają poczucie własnej wartości oraz odpowiedzialności. Priorytetem zajęć jest dobra zabawa i radość z tańca.