MRiPS

→ Realizacja zadania z Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami"– edycja 2022

→ „Bezpieczny Senior w sieci!" - projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych„Aktywni+" na lata 2021–2025

→ Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zgodnie z umową nr DPS/B/061/2022 pod nazwą „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”. Moduł III: Infrastruktura.

→ Realizacja zadania z Funduszu Solidarnościowego "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów z niepełnosprawnościami" - edycja 2023

Realizacja zadania z Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami"– edycja 2023

→ Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pod nazwą „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”. Moduł III: Infrastruktura. Edycja 2023- Remont Schroniska Dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu

→ Realizacja zadania z Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami"– edycja 2024

→ Realizacja zadania z Funduszu Solidarnościowego "Opieka wytchnieniowa" dla organizacji pozarządowych - edycja 2024

"Aktywnym być- szczęśliwie żyć"

Opublikowano: 28/07/2023

„Aktywnym być - szczęśliwie żyć” to projekt realizowany przez Caritas Diecezji Sandomierskiej w ramach Programu Wieloletniego na Rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 – Edycja 2023, dofinansowanego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Program „Aktywni+” wspiera 120 osób z terenu Diecezji Sandomierskiej z gmin: Sandomierz, Rudnik nad Sanem, Bojanów i Modliborzyce a jego ważnym celem jest przygotowanie do starości oraz integracja międzypokoleniowa seniorów oraz młodzież poprzez udział w:

• Warsztatach kulinarnych- celem warsztatów kulinarnych będzie wspólne przygotowanie posiłków /dań, wymiana przepisów, poznawanie dań tradycyjnych i nowoczesnych, nauka robienia zdrowych koktajli.
  • Warsztaty taneczne – celem warsztatów tanecznych będzie poprawa kondycji ruchowej, nauki tańca, nauki elementów choreograficznych do piosenek, poprawa sprawności koordynacyjnej.
  • Warsztaty rękodzielnicze- celem warsztatów będzie wykonywanie prac manualnych, którem motywem głównym będzie sznurek, włóczka.
  • Spotkanie integracyjne „Bojanowska Noc Świętojańska”
  • Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa – spotkanie z adwokatem, agentem od ubezpieczeń oraz doradcą konsumenta.
  • Wyjazd Łagiewniki-Wadowice
  • Andrzejki- zabawa integracyjna.

Kwota realizacji całego zadania 103.490,00 zł

Kwota dofinansowana 91.870,00 zł

Program realizowany  jest od czerwca - grudnia 2023 r.