SPM TERAPIA ZAJĘCIOWA: KULINARNO - CUKIERNICZA | ETAP I

Podczas zajęć kulinarno - cukierniczych, uczestnicy nabędą umiejętności z zakresu:

• samodzielnego przygotowywania posiłków z wykorzystaniem prostych przepisów
  • robienia kanapek, smarowania pieczywa
  • smażenia na patelni prostych potraw np. jajecznica, placki z jabłkami, omlety
  • przygotowywania samodzielnie dań obiadowych, sałatek, surówek oraz różnych zakąsek
  • gotowania zup, sosów itp.
  • przygotowywania dań z półproduktów
  • technik i metod sporządzania prostych ciast zagniatanych typu: ciasto kruche, półkruche, drożdżowe
  • technik i metod sporządzania ciast ucieranych oraz ciasta parzonego
  • techniki wypieku ciast i ciasteczek
  • technik i metod sporządzania mas do ciast i tortów
  • sporządzania ciast na zimno
  • obsługi sprzętu AGD, w szczególności poznanie wszystkich funkcji piekarnika do wypieku ciast
  • samodzielnego sporządzania deserów
  • dekorowania ciast, tortów, babeczek oraz innych wypieków.

SPM Terapia zajęciowa kulinarno-zajeciowa #5 / etap I

Opublikowano: 2023-10-23 17:40:31

W miesiącu marcu nasi uczestnicy pogłębili wiedzę na temat zdrowej żywności i prawidłowego odżywiania się, a także propagowanie tej wiedzy w życiu codziennym poprzez przygotowywanie deserów - „ciasteczek  mocy” oraz ciasteczek „marchewkowy  zawrót głowy”. Uczestnicy  zapoznali się z wartościami odżywczymi płatków owsianych – bogactwa witamin i minerałów, źródła  błonnika. Kształtowali umiejętność przygotowywania produktów zgodnie z przepisem, rozumienia czytanego tekstu przepisu oraz odmierzania produktów przy pomocy, wagi, łyżki oraz bezpiecznego korzystania z mikseru, tarki. Podczas zajęć beneficjenci rozwijali również sprawność manualną oraz koordynację wzrokowo-ruchową, a także umiejętności skupienia uwagi. Po skończonej pracy uczestnicy degustowali ciasteczka, a także częstowali swoich kolegów i koleżanki.

SPM Terapia zajęciowa kulinarno-zajeciowa #4 / etap I

Opublikowano: 2023-10-23 17:38:16

Podczas zajęć kulinarno-cukierniczych uczestnicy nabywali umiejętność korzystania z książki kucharskiej, interpretowania przepisu, pracy wg instrukcji słownej. Rozwijali również sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijali umiejętności skupienia uwagi oraz pomysłowości podczas wykonywania babeczek, sałatki warzywnej, owocowych szaszłyków, szarlotki, tiramisu oraz wesołych kolorowych kanapek. Ponadto wdrażano zasady zdrowego stylu życia poprzez spożywanie owoców i warzyw jako źródła zdrowia.

SPM Terapia zajęciowa kulinarno-zajeciowa #3 / etap I

Opublikowano: 2023-01-31 20:47:50

Podczas zajęć kulinarno-cukierniczych nasi podopieczni rozwijają umiejętność przygotowywania prostych posiłków z wykorzystaniem przepisów. 🥧🍲🍽🍛🍜🥗

Uczestnicy zapoznali się także z niektórymi ziołami, ich właściwościami i zastosowaniem kulinarnym.. Warsztaty kulinarne to również idealna forma terapii, która kształtuje pracę w grupie, oraz umiejętność nawiązywania i podtrzymywania relacji, koncentracji, odpowiedzialności i niezależności. Uczestnicy poprzez gotowanie szybko widzą efekt swojej pracy, którą mogą się pochwalić innym uczestnikom, co daje im dużo satysfakcji.